• Milí rodičia,

škola je od 01.03.2021 naďalej otvorená a žiaci sa môžu zúčastňovať vyučovania.

Pokiaľ sa rodič nedá otestovať, dieťa ostáva doma na dištančnom vzdelávaní a riadime sa usmernením MŠ Návrat do škôl z 08.03.2021 a to nasledovne:

Zákonný zástupca žiaka je povinný zabezpečiť kontakt so školou ohľadne vzdelávania svojho dieťaťa, ktoré bude prebiehať formou zadávania úloh ako je obvyklé pri chorobe dieťaťa, alebo formou dištančného vyučovania, ak má na to škola kapacitné možnosti. Ak tak neurobí v priebehu 5 dní školského vyučovania, je to považované za zanedbávanie povinnej školskej dochádzky a riaditeľ školy bude kontaktovať ÚPSVAR SR s hlásením o jej zanedbávaní.

Ak neprítomnosť na prezenčnom vyučovaní bude dlhšia ako 15 vyučovacích dní a rodič nezabezpečí kontakt so školou, žiak môže byť komisionálne preskúšaný z učiva daného ročníka.

Vedenie školy

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Prievidza so sídlom v Bojniciach nariaďuje tieto opatrenia: V termíne od 02.03.2021 do 15 03.2021 vrátane, prerušuje výchovnovzdelávací proces detí v 5. ročníku A variant, z dôvodu výskytu ochorenia COVID – 19.

Karanténne povinnosti:

• sledovať zdravotný stav detí a v prípade objavenia príznakov kontaktovať ošetrujúceho lekára
            • dezinfekcia priestorov školy vo zvýšenej frekvencii
            • prerušenie vzdelávacieho procesu v triede 5. ročníka

Všetkých rodičov, ktorých  detí sa to týka, sme telefonicky kontaktovali. Ostaní žiaci chodia do školy v pôvodnom režime.

Mgr. Janka Smatanová