• OZNAM PRE RODIČOV A ŽIAKOV

• Vážení rodičia, milí žiaci,

určite už viete, že vzhľadom na súčasnú situáciu sa pokračuje v prerušení vyučovania od 30.3. 2020 až do odvolania. Je to nová situácia pre nás všetkých, ale verím, že to spolu zvládneme.

Vyučovanie v školách je síce prerušené, ale musela sa zmeniť jeho forma . Touto cestou ďakujem všetkým rodičom, ktorí pomáhajú svojim deťom prekonať toto náročné obdobie. So žiakmi ich vyučujúci komunikujú rôznymi formami, najčastejšie sa dozvedia potrebné informácie telefonicky.

Momentálne sa Vám s pomocou Mestskej polície dostávajú do rúk materiály, s ktorými je potrebné pracovať so svojimi deťmi. Najmladším žiakom s tým, prosím, pomôžte, starší by to už mali zvládnuť samostatne. Prosím, nedávajte to deťom urobiť naraz. Rozdeľte im prácu na celé 2 týždne a vypracované papiere, alebo pracovné zošity, treba založiť dieťaťu do školskej tašky. Keď nastúpime do školy, pani učiteľky si všetko zozbierajú. Ďalšie materiály Vám budú doručované  každé 2 týždne mestskou políciou.

Dúfame, že ste všetci zdraví, že sa snažíte dodržiavať všetky nariadenia – nosíte rúška a umývate si často ruky. Je to teraz veľmi dôležité, prosím, myslite na to.

Držme si všetci  palce.

Pozdravujú Vás Vaše pani učiteľky.

Mgr. Janka Smatanová

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane.

O ďalšom priebehu Vás budeme priebežne informovať.

Mgr. Janka Smatanová

Oznamujeme rodičom a žiakom, že s ohľadom na epidemiologickú situáciu a preventívne opatrenia proti koronavírusu COVID – 19,  som rozhodla podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov obmedziť činnosť školy udelením riaditeľského voľna v dňoch od 11.3. 2020 do 13.3. 2020 ( 3 dni).