• Výchovný koncert

•  Do našej školy prišiel pán Budinský z Očovej. Doniesol si so sebou rôzne tradičné i menej tradičné hudobné nástroje a deň nám spríjemnil výchovným koncertom. Hral na fujare, dvojačke, flaute, rumunskom nástroji - panvovej flaute. Predstavil nám aj píšťalu z kosti, drumbľu, pastiersky roh, gajdy, ale aj pastiersky bič. Zaspieval si s nami, ale aj zavtipkoval . Hral dokonca aj na nadstavci z vysávača. Na záver si spomedzi žiakov a učiteľov vybral dvojice a pri jeho hre na akordeón si zatancovali. Výchovný koncert sa nám všetkým veľmi páčil.

• Návšteva knižnice

O marci sa hovorí ako o Mesiaci knihy. Žiaci z 1.- 4.ročníka a tried TPŠ  navštívili  Mestskú knižnicu v Partizánskom. Konal sa tu „ Deň otvorených dverí “. Pracovníci knižnice mali pre deti  pripravený program. Najskôr sa zoznámili s tým, ako sa knihy požičiavajú, prečo ich treba šetriť a dávať na ne pozor. Neskôr  si deti vypočuli čítanie z rozprávkovej knihy a spoločne sa zahrali s knihou o farbičkách. Dopoludnie strávené v knižnici sa všetkým veľmi  páčilo.

• Jarné tvorivé dielne

V prvý jarný deň mali naši mladší žiaci tvorivé dielne. Vyrábali pozdravy z papiera. Jeden bol pekný kvietkový a druhý s motýlikmi a lienkami. Deti usilovne narábali s nožnicami aj lepidlom. Všetky výrobky si vystavili v triedach. Nasledujúci deň si ich vzali domov, aby sa so svojou prácou pochválili rodičom.