• Rozprávkový vláčik

• Miška a Riško z divadla NATRAKY sa dnes vydali s našimi žiakmi na súťaž vo vláčikových vynálezoch. Išli aj rýchlo aj pomaly, stretli lenivého slona, pojašenú kozu a popleteného hada.  Počas cesty kývali, mávali a spievali vlakovú pieseň.  Veď sa pozrite, ako im to veselo išlo.

• Ocenenie nášho pána učiteľa!

• Náš učiteľ Jozef Švrček!

Pán primátor Jozef Božik ocenil učiteľov a zamestnancov pracujúcich v školstve na území mesta Partizánske.

Kolegovi zo srdca gratulujeme!

• Hudobno-výchovný koncert 🎻

• ❣️„Spievajže si, spievaj "❣️

Vo štvrtok dňa 24.6.2021 sa celým sídliskom ozývali nádherné hlasy manželov Hlbockých zo SĽUK-u. Preniesli nás do doby, kedy sa v krojoch pracovalo na poli, staralo o dobytok a neboli mobily. Počuli sme ľúbostné, zbojnícke aj smútočné piesne. Kolísali sme bábätko počas uspávanky a na chvíľu sme sa ocitli na dedinskej svadbe. Zahrali a predstavili nám staré nástroje a už vieme, že hrať sa dá aj na zvonce, ktoré nosili na krku ovečky. Tento zážitok si chceme určite zopakovať a už teraz sa tešíme na vianočný program.

• Školská grilovačka

• Deti čakalo v škole prekvapenie - Grilovačka ❣️🧅🥖🥩🥓🧅🥓

Pozbierali sme zeleninu zo záhonov a potom sa už všetci zapojili do práce. Pán školník Peťko s pani kuchárkami Jankou a Natálkou a asistentom Julkom chystali mäsko, ktoré vybavili učitelia Ivan a Milka. Pani ekonómka Evka priniesla drevené tácky a ostatní učitelia ďalšiu zeleninu, chlebík, koláč aj sirup. Je krásne, keď sa spojí celý tím pre deti.

• Dôležitý oznam

Vážení rodičia,

z dôvodu vysokých teplôt sa od stredy 23.6.2021 skracuje vyučovanie do 11,25 hod..

Vedenie školy

• Školská súťaž v kreslení!

• Kresliť na papier môže byť zábava, ale pre náš výtvarný prejav, to chcelo väčšiu plochu. Farebnými kriedami sme nešetrili a postupne vznikali na chodníku umelecké diela. Možno z nás nevyrastú  umelci - maliari, ale kreslenie na chodník nás bavilo a súťaž sme si parádne užili.

• Prednáška o ochrane zdravia

• Až z Košíc k nám prišiel neurológ MUDr. Nikolas Rybár, ktorý žiakom na druhom stupni porozprával o ochrane zdravia. Žiaci sa zapájali do diskusie o športe, strave, spánku, ale aj drogách, alkohole a fajčení. O dôsledkoch zlého životného štýlu im následne rozprávala zo svojej praxe fyzioterapeutka Bc. Dana Jarabá. Ďakujeme za spoluprácu.

• Deň detí

• Deťom sme chceli na ich sviatok zorganizovať niečo špeciálne, pretože o veľa akcií v rámci školského roka prišli. Podarilo sa nám to nad všetky očakávania. Pani učiteľky priniesli na občerstvenie koláče 🧁🥧 a domáci mätový sirup🧃a animátori z tusahram.sk už pripravili podujatie plné atrakcií, zábavy, smiechu a radosti. Maľovalo sa na tvár 🤡, modelovalo z balónov ,vyrábali sa odznaky, čelenky, hral sa pingpong a rozdávali sladkosti. Najdôležitejšie ale je, že deti to veľmi bavilo a ich úsmev bol to najkrajšie počas celého doobedia.

• Oficiálne otvorenie projektu ,,Učíme sa žiť"

• Na piatok 28.5.2021 sme si objednali krásne počasie . Ideálne na záhradnú párty, ktorou sme oficiálne otvorili nórsky projekt "Učíme sa žiť" . Prišli všetci pozvaní hostia, za čo im zo srdca ďakujeme ️. Viac ako 60 hostí si vypočulo naše plány, ktoré vedú k výchove k ekologickému správaniu a zveľadeniu celého areálu školy prírodnými a vzdelávacími prvkami. Ideme do toho s chuťou a odhodlaním, že to bude stáť za to.