• KRAJSKÁ SÚŤAŽ -  Poď sa s nami zahrať
          • KRAJSKÁ SÚŤAŽ - Poď sa s nami zahrať

•    Už 14. raz sme organizovali  krajskú súťaž  v pracovných zručnostiach žiakov špeciálnych základných škôl. Tento rok mala názov „ Poď sa s nami zahrať “.

V období, presýtenom počítačovými hrami, sme sa rozhodli opäť žiakom priblížiť čaro spoločenských hier v kolektíve. Každá  škola  mala za úlohu  vyrobiť buď spoločenskú, alebo didaktickú hru. Hra mohla  byť aj okopírovaná.  Podmienkou však bolo,  aby každého panáčika, či inú súčasť hry vyrobili žiaci. Žiaci mohli  používať akýkoľvek materiál aj povrchová úprava výrobku bola  ľubovoľná.  Každá škola mala poslať do termínu súťaže 2 hry a na súťaž vyslať družstvo 2- 4 žiakov.

Do súťaže sa zapojilo 7 špeciálnych základných škôl. Ich hry  sme vystavili v telocvični našej školy. Súčasťou výstavy bolo  aj 18 rôznych hier, ktoré vyrobili naši žiaci s vyučujúcimi na hodinách pracovného vyučovania.

Počas akcie sa družstvá žiakov hrali s hrami, ktoré ich zaujali . A tak sa na stoloch objavovali hry ako Domino, Fotbal, Sudoku, Piškvorky, Matematické kroky, Farby a čísla, Človeče nehnevaj sa , alebo deti chytali ručne šité rybičky , či trénovali motoriku s viazaním šnúriek, alebo sa hrali s balónovým badmintonom. Na záver ohodnotili ich kvalitu bodmi od 1- 5.

Na spríjemnenie dopoludnia naše pani učiteľky pripravili so žiakmi pekný kultúrny program . Bol plný jarných básní, piesní , a deti  zahrali aj divadielko o vlkovi a čiapočke. Pre všetkých prítomných sme prichystali  aj malé občerstvenie, za ktoré ďakujeme našim sponzorom .

Veríme, že naša súťaž bola atraktívna nie len hlavným zámerom, pripomenúť deťom spoločenskú hru, ale aj tým, že ju vlastnoručne vyrobili a mohli sa s ňou aj zahrať.

• Veľkonočné tvorivé dielne

•   Pred  príchodom Veľkej noci mali žiaci na druhom stupni tvorivé dielne. Maľovali  a zdobili vajíčka. Obliepali ich vlnou, farebným papierom, korálikmi a  rozbitými škrupinkami. Nakoniec každé vajíčko zavesili na farebnú mašličku. Farebnými výtvormi si neskôr ozdobili  svoje triedy.