• Deň zimných radostí

Tento rok bola pani Zima štedrá.  Obsypala celé  Slovensko snehom.  Okolité biele kopce volali po zábave na snehu. Žiaci z celej našej školy prišli športovo oblečení , so sánkami , lopatami a bobami. Starší žiaci sa vybrali sánkovať na lúky nad Salašom a mladší žiaci sa tešili z hier na snehu na kopci za sídliskom Luhy. Počasie bolo krásne, svietilo slniečko. Do školy sa vrátili vyštípaní od  mrazu , ale spokojní a vyšantení.

• Vianočné posedenie

•    Vianocami to voňalo aj v našej  vianočne vyzdobenej škole. Po celej budove sa šírili krásne, jemné melódie  a radosť  z očakávaných sviatkov. Žiaci sa stretli na posedení pri vianočnom stromčeku. Každá trieda predstavila svoj program. Deti hrali divadlo, spievali koledy, recitovali básne o zime a Vianociach. Na záver posedenia  pani riaditeľka Mgr. Helena Kubelová vyhodnotila aj súťaž o najkrajšie vianočne vyzdobenú triedu. Každá trieda dostala peknú spoločenskú, alebo didaktickú hru. Pani riaditeľka žiakov pochválila za veľmi pekný vianočný program a popriala im spokojné prežitie sviatkov v ich domovoch.

• divadlo - Kocúr v čižmách

Väčšina našich žiakov pozná rozprávku o Kocúrovi v čižmách, ale ako bábkové divadlo ju videli po prvý raz. Prišli im ho zahrať bábkoherci z Prievidze, manželia Panisoví . Ich bábkové divadlo sa volá Lienka . Bábková rozprávka bola plná pesničiek a krásnych rekvizít. Všetky postavičky boli marionety vysoké 80 cm. Divadlo sa žiakom veľmi páčilo a na záver si mohli marionety  aj chytiť a popozerať zblízka.