• Koncoročný výlet do Sebedražia na račiu farmu

•  Končí sa školský rok a pani učiteľky pripravili žiakom výlet . Autobusom cestovali do Sebedražia. Privítali ich zamestnanci farmy. Deti sa poprechádzali po celom areáli. Obdivovali rybky v rybníkoch, povozili sa na vozíčkoch pre golfových hráčov. Majiteľ farmy im porozprával o rakoch, ktoré tu chovajú. Deti pozorne počúvali . Veľmi ich potešila aj malinovka, ktorú dostali. Na záver sa všetci poďakovali za zaujímavú  prehliadku a zamestnancom farmy odovzdali pekný obraz s vlastnoručne nakreslenými rybičkami. Počas cesty naspäť spievali a k rodičom sa vrátili plní zážitkov .

• Atletické preteky v Prievidzi

•     Naši žiaci sa zúčastnili súťaže, ktorú každoročne organizuje SŠI v Prievidzi.  Dievčatá a chlapci súťažili v rôznych disciplínach.   Skákali do piesku,  hádzali granátom, behali na rôzne vzdialenosti. A...... boli veľmi úspešní. Gratulujeme.

• Medzinárodný deň detí

•    Oslava dňa detí bola skvelá. Od rána žiaci súťažili v rôznych súťažiach. Nosili loptičku na lyžičke, triafali na cieľ, chytali ústami jabĺčka v lavóre, dvojice sa so zaviazanými očami vzájomne kŕmili šiškami, ale aj pretekali v chôdzi na kartónoch. Za  každú disciplínu boli sladko odmenení. A potom nasledoval spev a tanec. Pán učiteľ Sobol  a žiak Teodor Žigmund  hrali na gitare a spolu so všetkými deťmi spievali ľudové, ale aj rómske piesne.

• Účelové cvičenie

•   Júnový slnečný deň vylákal všetkých na účelové cvičenie do prírody. Mladší aj starší žiaci prišli športovo oblečení a vyrazili na ich obľúbenú trasu na lúku nad Salašom. Príroda deti  privítala v celej svojej kráse. Všímali si každého chrobáčika, motýľa, zaujala ich aj skákajúca žabka. O každom videnom živočíchovi si s pani učiteľkami porozprávali. Zopakovali si kde žijú, čím sa živia a čím sú pre našu prírodu prospešné. Pretože si v predchádzajúci deň vo svojich triedach precvičili ošetrenie a obväzovanie rôznych úrazov a poskytnutie 1.pomoci, pani učiteľky ich preskúšali, ako by poskytli pomoc kamarátovi v prírode. Žiaci si opäť zopakovali  aké poznajú liečivé bylinky a aké majú účinky. Našli pŕhľavu, skorocel, bazu čiernu, sedmokrásku, kvety a listy lesnej jahody. Potom sa najedli, zasúťažili si , zaspievali a v dobrej nálade sa vrátili naspäť do školy.