• Návšteva v mestskej knižnici

•  Žiaci z 1.- 4.ročníka sa spolu s pani učiteľkami boli pozrieť v Mestskej knižnici Partizánske. Dozvedeli sa ako sa rozdeľuje literatúra, podľa čoho sa triedia knihy aj komu slúži knižnica. Teta, ktorá deti sprevádzala, zaujímavo rozprávala o knihách, o tom, čo v nich môžu nájsť, čím ich pri čítaní obohatia a prečo sú lepšie ako televízor. Na záver žiakov poinformovala, že sa môžu zaregistrovať v knižnici , ale nemali by potom zabúdať, že všade sa treba správať slušne a dodržiavať pravidlá.

• Svetový deň vody

•    Myšlienka medzinárodnej aktivity - SVETOVÝ DEŇ VODY - vznikla v roku 1992 na konferencii o životnom prostredí a rozvoji UNCED v Rio de Janeiru. Každoročne tento deň pripadá na 22.marca. Aj naši žiaci boli v tento deň v meste, aby si pozreli aktivity, ktoré prichystalo mesto Partizánske a zároveň prevzali ocenenie za účasť v súťaži Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti na tému vody.