• Marec - mesiac knihy

•   MAREC - je mesiacom knihy od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť spisovateľa Mateja Hrebendu. Vyučujúci slovenského jazyka čítali žiakom 5.- 9.ročníka z veselých kníh od Márie Ďuríčkovej - Jožko Mrkvička Spáč a Kláry Jarunkovej - Hrdinský zápisník. Deti so záujmom počúvali o výmysloch Miroslava Fazuľku a jeho najlepšieho kamaráta Miša Jurana. Vypočuli si príbehy z čias kedy sme boli spoločným štátom pre Čechov a Slovákov, v obchodoch sme neplatili eurami, ale československými korunami, a v škole žiaci oslovovali učiteľov súdružka a súdruh. Ich rovesníci vtedy ani len nesnívali o mobilných telefónoch či tabletoch, dokonca neexistovali ani automatické práčky. Žiaci sa zabávali aj pri veselej  knižke o príhodách žiačika Jožka Mrkvičku a jeho zápasoch s pravopisom. Po prečítaní príbehov sa s vyučujúcimi snažili nájsť pravopisné chyby v niektorých slovách, ktoré Jožko skomolil .

• Ako poznám rozprávky

•    Rozprávkové príbehy bývajú súčasťou života každého dieťaťa. Majú za cieľ poučiť, pobaviť, rozvinúť fantáziu. Prvým, kto tieto rozprávky zdieľa so svojimi deťmi, by mal byť rodič a neskôr učiteľ.  Žiaľ, u väčšiny našich žiakov to tak nie je, a práve len učiteľ je ten, od koho si vypočujú čítanú, alebo rozprávanú rozprávku. Cieľom akcie pre žiakov 5.- 9. ročníka „Ako poznám rozprávky“, bolo započúvať sa do deja príbehov, v ktorých víťazí dobro nad zlom drakov, šarkanov a úkladmi ľudí. Neskôr sa žiaci pokúsili podľa obrázkov dej rozprávok zreprodukovať písomnou formou. Boli sme milo prekvapení ich snaživosťou.

• KARNEVAL

•   Už niekoľko dní si naši mladší žiaci so svojimi pani učiteľkami pripravovali masky na karneval. Tešili sa na chvíľu, keď sa budú môcť premeniť na princezné, zvieratká, trpaslíkov a kovbojov. Táto veselá chvíľa nastala, aj keď kvôli vyššej chorobnosti, s menším počtom detí. Naše masky sa veselo zabávali, súťažili a boli aj sladko odmenené.