• Predvianočné posedenie

• Predvianočné obdobie je čas rôznych večierkov a posedení. Naši žiaci sa už niekoľko týždňov so svojimi pani učiteľkami učili rôzne vianočné piesne, vinše, koledy, ale aj scénky. Naše školské, predvianočné posedenie sa konalo v triede 1. ročníka a skutočne to všetkých vianočne naladilo. Prítomné obecenstvo si vypočulo pripravený program a účinkujúcich odmenilo potleskom. Deti sa potešili nie len príhovoru pani riaditeľky, ale aj darčekom v podobe skladačiek, puzzle a rôznych stolných hier, ktoré dostali, aby sa s nimi zabavili vo chvíľach voľna. Po skončení posedenia sa rozbehli do svojich  domovov,  veď o dva dni privítajú Vianoce.

• Predvianočné tvorivé dielne v Prievidzi

•  Pracovníci Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi pripravili pre žiakov tvorivé dielne s vianočnou tematikou. Nazvali ich Papierový  pondelok, Utešený utorok, Slamená streda, Šúpoľový štvrtok a Perníkový piatok. Starší žiaci si vybrali Utešený utorok. Pomocou falošného patchworku premieňali zvyšky textilu na krásne, nerozbitné gule. Vo štvrtok sa mladší žiaci zoznámili s tvorením zo šúpolia. Počas Šúpoľového štvrtka vyrábali milých anjelikov. Deti si svoje výtvory zobrali domov, aby aj vlastnoručne vyrobenou ozdobou ozdobili svoje stromčeky v domácnostiach.

• Zimný stolnotenisový turnaj

Stolný tenis je najobľúbenejším športom našich chlapcov. Všetci hrali s veľkou chuťou a elánom.

1.miesto - Branislav Hunka 9.tieda

2.miesto - Leonard Bihári 7.trieda

3.miesto - Aleš Langer  8.trieda

• Pečenie medovníčkov

Z cvičnej kuchynky našej školy sa šírila krásna vôňa škorice, klinčekov a anízu. To mladší žiaci vypekali medovníčky. Usilovne vaľkali cesto, vykrajovali rôzne vzory a natierali ich povrch vajíčkom. Nedočkavo čakali na výsledok svojho snaženia... a podarilo sa. Možno práve toto sú naši budúci cukrári a kuchári....

Opäť prišiel Mikuláš. Doviedol so sebou aj čerta. Mikuláš doniesol v košíku sladkosti . Deti ich obidvoch vítali radostne, ale pri pohľade na strašidelného čerta sa veru niektoré aj  naľakali. Recitovali básničky a spievali piesne, čo sa naučili s pani učiteľkami na hudobnej výchove a slovenskom jazyku. Mikulášovi aj čertovi sľúbili, že budú poslúchať a učiť sa.