• ENVIRONMENTÁLNA VÝCHOVA

Environmentálna výchova sa prelína so všetkými predmetmi. Začlenili smejú hlavne do predmetov vecné učenie, vlastiveda, geografia, pracovné vyučovanie, telesná výchova, výtvarná výchova a etická výchova.
        Cieľom je prispieť k rozvoju osobnosti žiaka tak, že v oblasti vedomostí, zručností a schopností nadobudne schopnosť dokázať vnímať vzťahy medzi človekom a jeho životným prostredím vo svojom okolí, ale aj uvedomovať si dôležitosť vnímania životného prostredia a jeho ohrozenia na celom svete. Dôležité je, aby žiaci získali vedomosti ale aj zručnosti, ktorými môžu pomáhať životnému prostrediu jednoduchými činnosťami, ktoré sú im primerané a vhodné pre nich – chrániť rastliny, zvieratá, mať kladný vzťah k domácim zvieratám, ale aj k zvieratám v prírode, triedenie odpadu, neznečisťovanie svojho životného prostredia, šetrenie elektrickej energie a vodných zdrojov.